NA CZYM POLEGA TERAPEUTYCZNE DZIAŁANIE DŹWIĘKU?


Dźwięk to energia o określonej częstotliwości, która rozchodzi się koncentrycznie w postaci fali akustycznej, penetrując powietrze, wodę i ciała stałe. Dźwięk wydobywający się z instrumentu wprawia otaczające go cząsteczki w wibracyjny rezonans.


Współczesna medycyna wykorzystuje dźwięk w postaci ultradźwięków, czyli fal akustycznych o wysokiej częstotliwości (1-3 MHz) m. in. do rozbijania kamieni nerkowych i żółciowych w organizmie oraz w zabiegach fizykoterapeutycznych.
Terapeutyczna praca z dźwiękiem opiera się na zasadzie synchronizacji naturalnych rytmów organizmu z rytmami zewnętrznymi wprowadzanymi przez dźwięk. Kiedy uderza się w misę dźwiękową lub rozbrzmiewa kamerton, dźwięk powstały na skutek drgań instrumentu wpływa na wzorce fal mózgowych, tętno i inne procesy fizjologiczne w naszym ciele.

Uzdrawianie dźwiękiem to holistyczna praktyka, zakorzeniona w starożytnych tradycjach i systemach medycznych. W Indiach, starożytni jogini i mędrcy jako pierwsi rozpoznali moc dźwięku i jego wpływ na świadomy i podświadomy umysł, stworzyli praktykę Nada Jogi, wykorzystującą dźwięk do medytacji i uzdrawiania. Rdzenne kultury Indian obydwu Ameryk i australijskich Aborygenów, włączyły do ​​rytuałów uzdrawiania tradycyjne instrumenty, takie jak bębny, grzechotki i didgeridoo. W tradycjach wschodnich, takich jak medycyna chińska, określone tony i częstotliwości wykorzystywano do równoważenia poszczególnych systemów energetycznych organizmu.

U podstaw uzdrawiania dźwiękiem leży zrozumienie, że wszystko we wszechświecie, łącznie z naszymi ciałami, wibruje z określoną częstotliwością. Zakłócenia tych częstotliwości mogą prowadzić do stresu, dyskomfortu i ostatecznie choroby. Uzdrawianie dźwiękiem ma na celu przywrócenie równowagi i homeostazy organizmu.

Dźwiękoterapia

Poprzez wejście w rezonans z częstotliwością mis terapeutycznych ciało i umysł przechodzą ze stanu napięcia i stresu do stanu relaksacji i harmonii. Dźwięki mis i innych instrumentów terapeutycznych stymulują uwalnianie endorfin, obniżają poziom kortyzolu i wywołuje głębokie poczucie spokoju i dobrego samopoczucia.

Efekty sesji dźwiękowej:

  • Fizyczne rozluźnienie całego ciała
  • Odczucie wewnętrznego spokoju, wyciszenie natłoku myśli, zwiększona klarowność
  • Oczyszczenie ciała z toksyn, wzmocnienie odporności organizmu

  • Regeneracja organizmu na poziomie komórkowym
  • Poprawa jakości i długości snu
  • Regulacja emocjonalna, poprawa samopoczucia

 


Rodzaje sesji terapeutycznych z dźwiękiemO MNIE

Kim jestem, co robię?

Witaj! Nazywam się Katarzyna Stechnij, jestem masażystką, refleksologiem i terapeutką wellness.

 

 

Od ponad 10 lat zajmuję się odnową biologiczną, pracą z ciałem i różnymi formami relaksacji. Wierzę, że w szybko zmieniającym się świecie, który stawia przed nami coraz więcej wyzwań, zadbanie o ciało i wewnętrzną równowagę jest podstawą do zachowania zdrowia i cieszenia się pełnią życia.

Przed rozpoczęciem pracy w branży wellness przez kilka lat pracowałam w korporacji. Pewnego dnia trafiłam na warsztat, a następnie na sesje indywidualne techniki Alexandra, które zwróciły moją uwagę na zależność napięć fizycznych w moim ciele z samopoczuciem i stanem emocjonalnym. Kiedy odczułam efekty regularnych sesji na własnej skórze, chciałam więcej.


Tak rozpoczęła się moja przygoda z pracą z ciałem. Z czasem hobby przerodziło się w ścieżkę zawodową. Porzuciłam pracę analityka na rzecz pracy w Spa - najpierw jako terapeutka, potem manager.


Praca w branży wellness pokazała mi jak duże znaczenie w procesie odnowy psychobiologicznej człowieka ma kontakt z własnym ciałem.

Stale rozwijam swoją wiedzę i kompetencje poprzez wykłady, literaturę, programy treningowe, kursy i szkolenia. Moje zainteresowanie skupia się na wschodnich systemach medycznych, zwłaszcza Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, dlatego w swojej pracy lubię łączyć ugruntowaną wiedzę na temat anatomii i fizjologii z holistycznym podejściem uwzględniającym również bioenergię oraz aspekt duchowy człowieka.

Na podstawie własnych doświadczeń oraz praktyki zawodowej pomagam uczestnikom szkoleń i warsztatów rozwijać świadomość połączenia pomiędzy stanem umysłu a fizycznym samopoczuciem i napięciami w ciele. Przekazuję wiedzę na temat właściwej higieny i nawyków, które gwarantują sprawność ciała i umysłu, witalność, siłę, równowagę emocjonalną oraz szeroko rozumiany dobrostan.  

 

KONTAKT

Skontaktuj się ze mną w celu przygotowania indywidualnej oferty Warsztatów Antystersowych!